Нитка за ниткою

«Я завжди любила шити. У мене було чимало замовлень від друзів та знайомих і я дуже раділа, що шиття приносило ще й додатковий дохід. Уявіть, я вже майже-но закупила все необхідне — швейну та розпошивальну машинки, оверлок та гладильне обладнання. Я мріяла про маленьке затишне приміщення і вже підшуковувала варіанти для оренди. Тоді здавалося, що всесвіт допомагав мені, аби все вийшло… Не вийшло», — із сумом пригадує жінка.

«У моєму серці тоді ще жевріла надія, що це все ненадовго — місто ось-ось звільнять, і все буде як раніше»,розповідає Марія.

«Пам’ятаю, як після такої довгої перерви зробила шов на старенькій сукні. Це був ніби ковток свіжого повітря, посміхається Марія. У мене знову почали з’являтися замовлення: комусь спідницю підшити, комусь брюки. Тож справи пішли трішечки веселіше».

«Зайшовши в майстерню, я була приємно вражена — побачила три швейні машинки високого класу, професійний оверлок (останнім часом мріяла придбати собі саме такий, але не могла собі дозволити), парові системи, манекени, дуже гарні професійні ножиці», із захоплення розповідає жінка.

«У майстерні ми зустрічалися з дівчатами двічі на тиждень, атмосфера завжди дуже дружня: хтось щось кроїв, хтось строчив, однак із початком карантину зустрічей поменшало. Тепер бачимося групами не більше чотирьох осіб та обов’язково носимо маски.

«Ми дуже дружні з дівчатами в майстерні. Я рада, що не тільки навчаюся, а й можу просто приємно поспілкуватися та попити чаю. Іноді ми навіть трохи пліткуємо. Не без цього», із посмішкою розповідає про колектив Марія.

«Зараз в мене з’явилась ще сильніша мотивація та віра в свої сили — я планую переїхати в інше місто і вже працюю над бізнес-планом. Я точно знаю, що рухаюся у правильному напрямку. Я дуже вдячна майстерні, адже вона допомогла мені знову повірити в себе. Хоча я буду шалено за нею сумувати».

--

--

We partner with people at all levels of society to drive and sustain the kind of growth that improves quality of life for everyone.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
UNDP Ukraine

UNDP Ukraine

237 Followers

We partner with people at all levels of society to drive and sustain the kind of growth that improves quality of life for everyone.