Прозорість, доступність, комунікація: як онлайн-освіта впливає на суспільний розвиток

UNDP Ukraine
4 min readDec 7, 2018

--

Онлайн-освіта стає універсальним інструментом для саморозвитку.

Інтерактивні курси допомагають отримати навички, необхідні для кар’єрного зростання, ефективного виконання проектів та досягнення кращих результатів в університеті або школі.

Водночас доступ до якісних знань здатен впливати не тільки на розвиток окремої особистості, але й суспільства в цілому.

Як онлайн-освіта змінює українську спільноту та яким чином громадські й державні організації вже використовують цей інструмент для досягнення власних цілей?

Ці питання ми обговорили з учасниками Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства України “Мрія 3.0 Спроектований вплив”, представниками навчальних онлайн-платформ Prometheus і EdEra та громадського руху “Чесно”.

Ось три головні переваги онлайн-освіти, визначені під час дискусії:

Фото: Андрій Крєпкіх / ПРООН

1. Забезпечує доступ до якісних знань у регіонах

Онлайн-курси надають рівний доступ до знань кожному, незалежно від місця проживання.

Завдяки цій властивості онлайн-освіти Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) досягло справді вражаючих результатів у поширенні інформації про конфлікт інтересів та роботу реєстру е-декларування серед державних службовців, юристів і громадських активістів.

Майже 42 тисячі громадян стали слухачами онлайн-курсів “Конфлікт інтересів: треба знати” та “Як подати е-декларацію”.

Через значний інтерес до цих навчальних матеріалів, Prometheus та НАЗК продовжили співпрацю для створення практичних курсів, присвячених ефективним антикорупційним інструментам.

“Конфлікт інтересів та електронне декларування — це дуже складні та хитрі теми. Саме тому їх треба вивчати в теоретичному та практичному розрізі”, — зазначає співзасновниця навчальної онлайн-платформи Prometheus Вікторія Примаченко.

Практичні навички для подолання корупції можливо буде отримати вже цієї зими завдяки курсам “Антикорупційні програми органів влади”, “Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики” та “Декларуй доброчесно!”

Фото: Андрій Крєпкіх / ПРООН

2. Удосконалює практики формальної освіти в Україні

Використання матеріалів, розроблених навчальними онлайн-платформами, під час занять у школах та університетах поступово стає звичною практикою.

З 2016 року більше 55,5 тисяч учнів з більш ніж 586 шкіл взяли участь в антикорупційному уроці , який проводився на базі матеріалів, розроблених студією онлайн-освіти EdEra.

“Мета розроблених нами сценаріїв для антикорупційного уроку — показати, що корупція має місце не тільки у високих кабінетах, а й на побутовому рівні, та у всіх випадках призводить до трагічних наслідків”, — каже виконавчий директор EdEra Ілля Філіпов.

9 грудня 2018 року, до Міжнародного дня боротьби з корупцією, пропонується ще три сценарії антикорупційного року, які допоможуть зробити заняття інтерактивними та цікавими для учнів.

Матеріали розроблені за участі відомих антикорупційний активістів: голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна, журналістки BIHUS.info Аліси Юрченко та виконавчого директора “Антикорупційного штабу” Сергія Миткалика.

Фото: Андрій Крєпкіх / ПРООН

3. Стає важливим каналом для комунікації з молоддю

Згідно з опитуванням Міжнародного республіканського інституту (IRI), менше третини молодих українців планують брати участь у виборах наступного року. Цей тренд спостерігається у більшості країн світу: серед молодих людей розповсюджена думка, що вибори практично нічого не змінюють для розвитку країни.

Курс “Політики: як обирати, аби не шкодувати” від Громадського руху “Чесно здатен” переконати у зворотньому — кожен голос важливий.

“У курсі ми хотіли розповісти, як не бути обманутими та як розпізнати маніпуляції політиків. Тому ми пояснюємо, що таке держава, хто такі політики, чим займаються політичні партії, і що можуть зробити виборці”, — пояснює координаторка кампаній “Чесно” Олександра Кузіва.

Харизматичні лектори, відсутність нудних роз’яснень та промо-ролики від лідерів думок, серед яких ведучі Майкл Щур, Ігор Кондратюк та В’ячеслав Узелков, актриса Ірма Вітовська, видавчиня Дана Павличко, блогер Антон Ходза та журналісти Тетяна Даніленко і Юрій Марченко — розробники передбачили все, щоб курс став цікавим заняттям у вільний час, а не добіркою лекцій.

Наведені вище приклади проектів доводять, що онлайн-освіта стає інноваційним інструментом для поширення важливих знань.

Маючи доступ до звичайного смартфону, ви також маєте нагоду створювати власні продукти для поширення ідей у своєму ОТГ, місті чи навіть країні

Будьте сміливими — розвивайтеся самі та допомагайте розвиватися іншим. Ставайте частиною спільноти, що будує прозоре та успішне майбутнє своєї країни.

Згадані онлайн-інструменти реалізовані за підтримки проекту ПРООН “Прозорість та доброчесність публічного сектору”, який фінансується Міністерством закордонних справ Данії (2015–2018).

--

--

UNDP Ukraine
UNDP Ukraine

Written by UNDP Ukraine

UNDP’s mission in Ukraine is to support the country’s resilience in the face of war and to promote a fully inclusive, digital and sustainable recovery.

No responses yet